4 czerwca 2014

Rozdział 17 - Święta Broń

Natsu i Musica z ogromnym skupieniem wysłuchali tego, co Lucy ma im do powiedzenia. Byli zdziwieni opowieścią dziewczyny, nie wiedzieli, co mają o tym sądzić.
- No i wszystkie legendy sarycyjskie legły w gruzach. – Rzekł radośnie Musica
- Ciekawi mnie, czemu poszła w zapomnienie? – zapytał cicho Natsu. Pozostała dwójka spojrzała na niego z lekkim zdziwieniem. Gdy zobaczył ich twarze, od razu się odwrócił. – Musiała być wielką kobietą, więc czemu?
- Ludzie przekazywali sobie słowo przez czterysta lat. – Zaczęła wyjaśniać Lucy – Każdy coś zmieniał, aż została stworzona obecna „wersja” wydarzeń z przeszłości.
- Skoro po otrzymaniu Świętej Broni widzimy wizję ich użytkowników, to może … - Lucy oburzyła się, gdyż olał jej wypowiedź. – Lucy! – podszedł do niej, chwytając ją za ramiona. – BŁAGAM! – spojrzał jej prosto w oczy – Znajdź dla mnie Świętą Broń.
- Ale ja nie wiem, jak … - zaczęła się jąkać – …korzystać z mojej umiejętności.
- Proszę! – dziewczyna zaczęła rozglądać się wokoło.
- Spróbuje, ale nic nie obiecuję! – Natsu puścił ją. Dziewczyna zaczęła się szukać odpowiedniego przedmiotu. – I znowu nie mogę im pomóc. – Była rozgoryczona i zawiedziona samą sobą. Chciała tym razem się na coś przydać, ale nie wiedziała, co ma zrobić. – No nic trudno… - zamknęła na chwilę oczy – Proszę pomóżcie mi. – Jej tęczówki powoli zaczęły się robić czerwone, gdy zrozumiała to, uniosła powieki i spojrzała na stos bogactw. – Powietrze, które daje życie … Miecz, który potrafi je odebrać zabierając ostatnie tchnienie… - zaczęła iść w stronę miecza, o złotej rękojeści, na której wyryte były figurki smoków.
- Piękny. – Powiedział Musica widząc miecz, który Lucy zamierzała wziąć. Dziewczyna ujęła go, a następnie rzuciła w kąt. – Mój miecz! – krzyknął przerażającym głosem Srebrnik. Spojrzał na Lucy, która jakby w śnie, wzięła i uniosła do góry zardzewiałą klingę, o wyszczerbionym ostrzu i zatartej rękojeści.
- Co to ma być?!- zapytali równocześnie oburzeni mężczyźni.
- Miecz. – Gdy Lucy obudziła się, spojrzała na nich niewinnych wzrokiem. Objęła wzrokiem przedmiot, który trzymała w ręce. – Święta broń … Piękna… - szepnęła cicho
- Chyba cię pogięło, przecież to kupa złomu! – Natsu podszedł do niej i skazał palcem na miecz – Tym nie da się walczyć.
- Weź go. – Poprosiła słodko podając go mężowi, ułożonym na jej dłoniach. Natsu westchnął głęboko, a następnie chwycił miecz za rękojeść. Gdy już go trzymał, nagle coś go zszokowało.
- Ciężki. – Rzekł cicho.
- Oczywiście, że tak, skoro ja go dzierżyłam. – nagle usłyszeli głos. Zaczęli się rozglądać wokół siebie, ale nikogo nie widzieli.
- Chyba mam już omamy słuchowe. – Stwierdził Musica, który zaczął dłubać w uszach. Natsu i Lucy spojrzeli równocześnie na „grata”. Nie minęły sekundy, a zaczął on delikatnie połyskiwać. Wierzchnia warstwa zaczęła pękać, ukazując swe prawdziwe oblicze. – A teraz dochodzą omamy wzrokowe! – odezwał się nagle Srebrnik – Starość nie radość, trza nowe okulary kupić.
            Małżeństwo przestało go słuchać, gdyż najważniejszy moment dla miecza miał za chwilę nastąpić. Pęknięcia były coraz większe, aż nagle cały brud, cała rdza roztrysnęła się po całej jaskini. Wszyscy zakryli oczy, lekko odsuwają się od miecza. Odczekali jeszcze chwilę, a potem otworzyli oczy. Ich oczom ukazała się przepiękna niebiesko, błękitna broń, z falującymi wirami na ostrzu, cała rękojeść były przyozdobiona srebrno-błękitnym smokiem z kryształem zamiast oczu. Natsu powoli zamachnął się bronią, tworząc przy tym ostry strumień powietrza, który przeciął górę skarbów na pół.
- Ej nie niszcz mojego złota! – oburzył się nagle Musica. Spojrzał na Lucy, która zamiast go wspomóc, spiorunowała go wzrokiem. – Przepraszam!
- A gdzie … - nie zdążył dokończyć pytania, gdyż błękitny strumień światła otoczył całe jego ciało.

            Gdy odzyskał widzenie zaczął się rozglądać po miejscu, w którym się znalazł. Nagle odkrył, że jest to jakaś komnata. Zaczął dokładnie oglądać każdy mebel, każdą półeczkę, aż po kilku minutach po prostu położył się na łożu. 
- Witaj chłopcze. – Nagle usłyszał czyjś głos, spokojnie wstał i podszedł do osoby, która go powitała. Była to kobieta odziana w długą czarno-czerwoną suknię, która odsłaniała jej ręce.
- Dzień dobry. – Odpowiedział tylko.
- Widzę to … - dotknęła delikatnie policzka Natsu – Jesteś taki sam jak ON, twój ojciec.
- Jesteś jedną z Dragon Slayerów? – zapytał niespodziewanie Natsu.
- Oczywiście. – Przewróciła oczami, a następnie usiadła na łóżku, delikatnie wymachując nogami, to do przodu, to do tyłu. – Gdybym nią nie była, to raczej byś mnie nie widział.
- Lucy widziała moją matkę. – Stwierdził chłopak, podchodząc do kobiety i siadając obok niej.
- Widząca. Tak jak ojciec, zakochujesz się w niewłaściwych kobietach. – Spojrzał na nią przerażonym wzrokiem, a następnie wstał, podchodząc do lustra.
- Jesteśmy tylko przyjaciółmi! – zapewniał ją.
- Czyli jednak jesteś inny niż ojciec. – Nagle stwierdziła – On nigdy nie lękał się uczuć. Nawet spotykając twoją matkę nie bał się ożenić z kobietą, która nie była mu przeznaczona. Gorzej z kobietą, która była z nieprawego łoża.
- Nigdy nie myślałem o Lucy, jak o kobiecie do kochania.- Próbował jej to wytłumaczyć – Zostawmy ten temat, gdyż mam pytania!
- Jak wiele? – zapytała niespodziewanie, gdyż nie mamy zbyt dużo czasu.
- I tak to więcej niż czas spędzony z ojcem. – Przypomniał sobie, jak tylko na krótką chwilę mógł ujrzeć twarz ojca.
- Nic dziwnego, skoro to nie jest do końca nasza broń. – Kobieta wskazała na zegarek, który znajdował się w kieszeni Natsu.
- Nie rozumiem…
- Chodzi o to, że ten zegarek dał ci mądrość i umiejętność poznawania, potrafisz nim walczyć, ale nie jest to broń ognia! – Armina uśmiechnęła się w jego stronę, na chwilę zamilkła wspominając o czasach pięknych i minionych. – Ja i Natsu zawsze współpracowaliśmy ze sobą. Nic dziwnego skoro byłam jedną z pierwszych, które spotkał na swojej drodze, ale ta historia … - wstała i podeszła do Natsu. Pstryknęła go palcami w czoło. - … nie na tą okazję. Weź miecz ognia, który jest ukryty gdzieś w stolicy Sarycji. Widząca ci wskaże drogę. A teraz zadawaj pytania, mamy jeszcze chwilkę. – Uśmiechnęła się słodko do niego.
- Co się stało z moją siostrą?! – Armina ogromnie się zdziwiła słysząc takie pytanie z ust chłopaka.
- Nie powinien znać całej prawdy … - Kobieta nie chciała zdradzić swych myśli. – Nie wiem, zapytaj innego wojownika, gdy go spotkasz. – Uważała, że właśnie to, jest najlepszym rozwiązaniem. Kłamstwo.
- Na pewno? – Natsu nie dawał za wygraną.
- Umarłam w walce z Acnologią, więc nic nie wiem. – Tym razem nie kłamała, w zasadzie powiedziała prawdę. – Masz jeszcze jakieś inne pytania.
- Jaką część wspomnień mi dasz? – to pytanie całkowicie wybiło z równowagi Arminę.
- On naprawdę jest taki jak król. – Patrzyła mu prosto w oczy, widząc to samo, co podczas pierwszego spotkania ze swoim władcą. – Hahaha. – Zaczęła się głośno śmiać. – Chyba nie mam wyboru. Ale zadam ci pytanie … Skąd wiesz?
- Lucy uzyskała część wspomnień, więc spróbowałem zaryzykować. – Uśmiechnął się szeroko w jej stronę.
- A, więc kłamał. Szczwany lis. – Jej ciało powoli zaczęło się rozmywać.
- Zaraz już …! – Natsu próbował ją zatrzymać.
- Spokojnie, jeszcze mamy trochę czasu. Ale niewiele. – Wiedziała, że musi pokazać mu także TĘ część wspomnień. – Pokaże ci dwa wspomnienia. Pierwsze dotyczy naszego pierwszego spotkania, mojego, Natsu i jego. Natomiast drugie … - Natsu zauważył, że kobieta nagle posmutniała - … momentu, gdy Natsu po raz pierwszy zabił smoka…
- Co z tymi wspomnieniami?
- Bo zabił smoka, który mnie wychował. – Kobieta pamiętała, jak bardzo płakała widząc martwe ciało swojej matki. Została zabrana będąc dziecięciem, dlatego świat smoków był jej domem. – Natsu?
- Hmm?
- Czy kiedyś kogoś zabiłeś? – widząc reakcję Natsu zrozumiała, że tak.
- Niedawno. – Odpowiedział jej szczerze.
- Jesteś mordercą. – Stwierdziła.
- Jestem, ale jestem szczęśliwy, że ktoś inny nim nie jest!
- Lu-cy. – Wypowiedziała to imię cicho, jednak uszy Dragon Playera nie są głuche. – Opiekuj się nią.

400 lat temu …

            Był wietrzny, wiosenny poranek. Gospoda „Pod Kozim Rogiem” zaczęła przyjmować pierwszych, porannych klientów, którzy byli zazwyczaj podróżnymi, bądź uciekinierami z południowych krajów. Jednak jeden gość, który miał dopiero przybyć, był lekką odskocznią od tego co zazwyczaj widują gospodarze.
            Niebo było czyste i błękitne, jednak wraz z upływem minut robiło się coraz bardziej zszarzałe i mroczne. Osoby, które mijały pewnego podróżnego, zastanawiały się, czy ta burza nie idzie tuż za nim.  Ubrany w czarny płaszcz z kapturem, który zasłaniał jego twarz. Widząc gospodę podróżny wszedł do środka. Barman od razu wyczuł, że będą z osobnikiem kłopoty. Trzydzieści lat fachu, ponad tysiąc bójek, już czuł w kościach, że coś się wydarzy.
- Proszę kubek wody i kawałek chleba. – Głos osobnika był niewyraźnie zniekształcony. Jednak gospodarz przewrócił oczyma i poszedł przyszykować typowe zamówienie, jak na tamte rejony.
- Mogę zapytać skąd pana przywiało? – próbował jak zawsze nawiązać rozmowę, starając się wychwycić jakieś informacje, które mogłyby być cenne dla królestwa.
- Przywiało? Phi. – Prychnął osobnik, lekko się śmiejąc. – Dobre określenie, ale nie mogę powiedź skąd. Nie uwierzyłbyś.
- Panie! – podszedł do niego podając zamówienie. Tajemniczy osobnik wyjął spod płaszcza jedną złotą monetę i podał gospodarzowi bez słowa. – Bogacz czy co? – szepnął cicho do siebie. – Panie, ja tu już obsługiwałem byłych niewolników, królów, uciekinierów, a nawet starych bijaków ze smoczej wojny.
- Ale jak widzę takich jak nie obsługiwałeś? – powoli zaczął jeść „danie”
- No to co tu robisz? – gospodarz zrezygnował, chciał już nawet z czystej ciekawości czegokolwiek dowiedzieć się o tym osobników.
- Co? – w jego głosie było można odczuć smutek – Wracam do DOMU.
- He? – teraz biedny człowiek już nic nie rozumiał – Ale… jest pan emigrantem?
- Tak … przybywam z bardzo daleka, aż z tych krain …PROSZĘ PRZECZYTAJ!!! 
Drogi czytelniku
Nawet jeśli blog będzie zakończony proszę cię drogi czytelniku SKOMENTUJ, jak chcesz pójdź na inne moje BLOGI, POLUB moją stronę, albo naciśnij OBSERWACJĘ :)


19 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Ale zanim przeczytam, mam coś dla Ciebie :D

   OluRi, moja droga,
   Niech zatrzęsie się podłoga,
   Bo dziś, w dniu Twego urodzenia,
   Składam Ci serdecznie życzenia:
   Dużo radości
   I wytrwałości,
   Uśmiechu szerokiego,
   Życia wymarzonego,
   Przyjaciół wspaniałych,
   Smutków żadnych,
   Samych sukcesów,
   Udanych biznesów,
   Miłości jedynej,
   I spełnionej,
   Byś była szczęśliwa,
   Niczym cudna Niniwa,
   Pewności siebie,
   Fruwania po niebie,
   Gdy najdzie Cię ochota,
   Bo to nie dziwota,
   Że każdy o tym marzy
   Kiedy możliwość się nadarzy.
   Marzeń spełnionych,
   Prezentów trafionych,
   Wiele życzliwości,
   Wspaniałych gości,
   Tortu smacznego,
   Pięknie przystrojonego,
   Samych wspaniałości
   I morza miłości!!!

   Usuń
  2. Dziękuję : Śliczny wierszyk :)

   Usuń
  3. Hahahaha!!! Biedny Musica :D. „Jego” miecz tak podle potraktowany przez czerwonooką Lucynkę. Żal mi go. Żarcik :D. Pewne przyjemne dla oka rzeczy wcale nie muszą być skarbami. Trzeba patrzeć poza blask klejnotów, by znaleźć coś wartościowego. Pamiętaj Srebrniku – nie wszystko złoto, co się świeci. I jeszcze te czerwone oczka Lucynki!!! Uwielbiam ♥♥♥. I Natsuś gdzieś znika!!! Nie zabierajcie mi go!!! Oddawać mi tego słodziaka, bo zabiję!!! Teraz on ma coś na kształt widzenia.

   O rety, rety!!! Ale mega!!! I ta ich rozmowa, i to kłamstwo i sam Natsu. Jak może myśleć, że Lucy nie jest osobą do kochania, co??? Nie rozumiem tego zupełnie!!! On powinien miłować ją ponad życie!!! Tępy facet!!! Mam nadzieję, że w końcu zrozumie i będzie słodko!!!

   Ola!!! Mimo że masz urodziny, ubiję Cię na surowo!!! Kończyć w takim momencie??? Toż to się aż o zbrodnię prosi!!! I każdy sąd uzna, że była w afekcie :D. Nie wierzę, że będzie inaczej :D. W każdym razie bardzo lubię powroty do przeszłości, ale to już wiesz :D.

   To teraz tak, podsumujmy. Rozdział bardzo fajny, aczkolwiek mało mi!!! Wszystko było ciekawe i spójne. Najlepszy w tym wszystkim był Natsu rozmawiający z Arminą. I ta gadka o nich, których przecież nie ma. Owszem, są małżeństwem, ale nikt chyba w ten sposób sobie małżeństwa nie wyobraża, prawda??? Powinni sobie okazywać uczucie, przytulać się, całować itd. Jak mi tego brakuje, to pojęcia nie masz!!! Owszem, martwią się o siebie nawzajem, ale to dalej za mało. Mogę mieć tylko nadzieję, że wkrótce pojawi się to, czego mi brak :). No, a teraz czekać do piątku na ciąg dalszy należy :D. Pozdrawiam cieplutko!!!

   PS. Udanej zabawy!!!

   Usuń
  4. Bardzo mnie cieszy, że się podoba :). A co do szablonu, to go nie widzę, niestety...

   Usuń
  5. No coś się stało z tym szablonem i nie wiem czemu, próbowałam od nowa wstawiać i nic :(
   Cieszę się, że mi wyszedł rozdział, bo sprawdzałam go ze dwa razy, albo i trzy. Fajnie mi się go pisalo, więc też +, tylko ten szablon mnie denerwuje !!!!

   Usuń
  6. No nie dziwię się... Może trzeba odczekać dzień czy dwa i palma przestanie mu odbijać???

   Ps. O!!! Poprzedni komentarz dodałam w urodziny godziny :D. Jeszcze mi się nie zdarzyło :D.

   Usuń
  7. A jednak obrazek dalej wariuje... Ech... A mi się tak podobał!!!

   Usuń
  8. O jest teraz ... Szalony jak Natsu :)

   Usuń
  9. Święta racja :D. To jeszcze długo poszaleje :D. A jego powrót to będzie z pompą :D. Dobrej nocki :*

   Usuń
 2. Ha ha Druga
  Spóźniona tylko 17-18 minut, ale co tam. Dopiero co wróciłam ze szkoły a tu nagle BUM!!! kolejny rozdział. Wiem, że nie komentowałam ostatnich twoich rozdziałów, ale zapewniam cie w skupieniu czytałam wszystkie pozostałe.
  Jestem zachwycona rozdziałem i już nie mogę doczekać się następnego.
  Sto lat Sto lat ... ! 19 lat to nie jest znowu tak dużo staruszko ;*
  Pozdrowienia od młodszej czytelniczki dla jubilatki
  Martyna
  xd

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego i 100 lat :D Coś mi mówiło, że to o to chodzi :) Rozdział ciekawy tylko stanowczo za szybko go przeczytałam :( Jeśli chodzi o pytanie odnośnie obrazka u góry, to ja czytam rozdziały na tablecie i normalnie mi się wyświetla ale dzisiaj się nie wyświetlił.
  Jeszcze raz życzę Ci wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wielkie dzięki i właśnie mam problem z ty nagłówkiem. Możliwe, że ktoś mi zabrał szablon :(

   Usuń
 4. Trochę wcześniej niż planowałam, ale no nic. Jeszcze raz składam ci wszystkiego najlepszego. ;)
  Rozdział mi się podoba. Czy następny rozdział mógłby być dłuższy?
  Nie wiem czemu, ale zawsze przy krótkich się gubię. :(
  Pozdrawiam :)
  オリビア

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozdział jak zwykle super :D
  Weny życzę i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :D

  OdpowiedzUsuń
 6. "Dragon Playera" chciałaś napisać Slayer'a :D
  Spóźnione życzenia urodzinowe u mnie jest godzina 00:30 ;)
  Zapomniałbym, rozdział zajebisty :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego naj z okazji wczorajszych urodzin! Rozdział świetny i ponieważ wczoraj miałaś urodziny nie będę wymieniała ci błędów.( zauważyłam dwa, ale to drobiazg). Jak zwykle Musika rozbawia mnie do łez. Powodzenia z następnym rozdziałem. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności...
  Rozdział, jak każdy inny wspaniały :)
  ~Su~

  OdpowiedzUsuń
 9. Krótko mówiąc rozdział super oby tak dalej ;D
  I wszystkego najlepszego z okazji urodzin

  OdpowiedzUsuń

Byłeś, przeczytałeś ?
Zostaw ślad po sobie.
Dla ciebie to tylko chwila, a dla mnie kamień z serca, że ktoś coś napisał :)